UAB „Geležinkelio produkcijos atitikties vertinimo centras“
(GPAVC) privatumo politika

Įvadas

GPAVC yra įsipareigojusi saugoti Jūsų privatumą ir labai rimtai prisiima atsakomybę už klientų informacijos saugumą. Mes aiškiai ir skaidriai išdėstysime, kokią informaciją renkame ir kaip su ja elgiamės.

Šioje Politikoje išdėstyta:

 • Kokius asmens duomenis apie Jus renkame ir apdorojame, kiek tai susiję su mūsų tarpusavio santykiais su Jumis kaip su klientu, taip pat Jums naudojantis mūsų interneto svetaine ir interneto paslaugomis;
 • Iš kur gauname duomenis;
 • Kaip su tais duomenimis elgiamės;
 • Kaip saugome duomenis;
 • Kam tuos duomenis perduodame / atskleidžiame;
 • Kaip tvarkomės su Jūsų duomenų apsaugos teisėmis;
 • Kaip laikomės duomenų apsaugos taisyklių.

Visi asmens duomenys renkami ir apdorojami vadovaujantis LR duomenų apsaugos teisės aktais.

Duomenų valdytojas

UAB „Geležinkelio produkcijos atitikties vertinimo centras“  (šioje politikoje dar vadinama „GPAVC“, „mes“, „mus“, „mūsų“ ) yra surinktų ir naudojamų asmens duomenų apie GPAVC klientus „duomenų valdytoja“. GPAVC registruota Lietuvoje, įmonės kodas 301299708

Kokius asmens duomenis renkame

Asmens duomenys – tai bet kokia su Jumis susijusi informacija, kuri leidžia mums Jus identifikuoti: Jūsų vardas ir pavardė, kontaktiniai duomenys (tel. numeris, el. paštas), darbovietė, asmens kodas, mokėjimo duomenys, prašymo laikyti egzaminą pateikimo data, egzamino laikymo data, išduodamo pažymėjimo tipas, numeris  ir išdavimo, galiojimo bei pratęsimo datos.

Mes galime rinkti asmens duomenis iš Jūsų, kai prašote Jūs laikyti egzaminus, pratęsti pažymėjimo galiojimo laiką (tiesiogiai arba netiesiogiai per Jūsų darbdavius, mokymo įstaigas), kai naudojatės mūsų interneto svetaine  arba kai su mumis susisiekiate.

Mes renkame duomenis, patenkančius į tokias informacijos kategorijas:

 • asmenų pageidaujančių gauti traukinio mašinisto pažymėjimą;
 • asmenų, dirbančių tiesiogiai su geležinkeliu transporto eismu susijusį darbą;
 • asmenų, dirbančių netiesiogiai su geležinkeliu transporto eismu susijusį darbą;
 • asmenų, atsakingų už krovinių krovimą ir tvirtinimą vagonuose (darbų vadovų).
 • egzaminų laikymo įvertinimą;
 • pažymėjimo galiojimo laiką;
 • aukščiau minimų asmenų apmokymo patvirtinimo faktą.

Kam naudojame Jūsų asmens duomenis, kodėl ir kiek laiko

Jūsų duomenys gali būti naudojami šiais tikslais:

 • Vykdyti Valstybinės geležinkelio inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2010 m. birželio 29 d. įsakymo Nr. V-196 „Traukinio mašinistų egzaminuotojų pripažinimo tvarkos, egzaminuotojams ir egzaminams keliamų reikalavimų bei egzaminavimo tvarkai keliamų reikalavimų aprašą.“
 • Vykdyti Darbuotojų, kurių darbas susijęs su geležinkelių transporto eismu, žinių tikrinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Valstybinės geležinkelio inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2014 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. V-42 (Teisės aktų registras, 2014-03-06, Nr. 2014- 02803).
 • Vykdyti 2015 m. birželio 16 d. Nr. XII-1793 LR geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 17 straipsnio 10, 11, 12 bei 18 straipsnio 10 ir 11 punktų vykdymą tik darbuotojų pažymėjimo galiojimo pratęsimo aspektu.
 • Asmenys egzaminuojami pagal Lietuvos transporto saugos administracijos (buv. Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos) išduotus įgaliojimus (2012-05-23 d. Nr. V-287 ir 2014-03-24 Nr. VS-362).

Jūsų asmens duomenis turėsime apdoroti tam, kad galėtume suformuoti Jums pažymėjimą pagal aukščiau pateiktus tikslus.

Jūsų asmens duomenis apdorosime tik po to kai gausime Jūsų sutikimą per mūsų internetinį puslapį arba kai juos pateiks jūsų darbdavys.

Jūsų duomenų nelaikysime ilgiau, nei tai būtina tikslui, dėl kurio jie apdorojami, pasiekti. Norėdami apibrėžti tinkamą saugojimo laikotarpį, mes atsižvelgiame į asmens duomenų kiekį, pobūdį ir neskelbtinumą, tikslus, kuriais apdorojame Jūsų asmens duomenis, ir ar šių tikslų galime pasiekti kitomis priemonėmis.

Be to, privalome atsižvelgti į laikotarpius, kuriems mums gali reikėti laikyti asmens duomenis, kad įgyvendintume savo teisinius įsipareigojimus (pvz., susijusius su pretenzijomis dėl suteiktų paslaugų), galėtume spręsti skundus, atsakyti į užklausas ir apsaugoti savo juridines teises pretenzijos atveju.

Kai Jūsų asmens duomenų mums nebereikės, mes juos saugiai ištrinsime arba panaikinsime. Taip pat atsižvelgsime į tai, ar ir kaip galėtume bėgant laikui maksimaliai sumažinti mūsų naudojamus asmens duomenis ir ar galime Jūsų asmens duomenis paversti anonimiškais, kad jie nebebūtų siejami su Jumis ar Jūsų tapatybe, kuriuo atveju tą informaciją galėtume naudoti be tolesnio įspėjimo.

Jūsų asmens duomenų saugumas

Mes vadovaujamės griežtomis saugumo procedūromis dėl saugojimo ir Jūsų asmens duomenų atskleidimo bei apsaugos nuo netyčinio praradimo, panaikinimo ar sugadinimo. Duomenys, kuriuos mums pateikiate, yra saugomi naudojant SSL (Secure Socket Layer) technologijas. SSL – tai standartinis asmens duomenų ir kredito kortelių duomenų kodavimo metodas, užtikrinantis, kad jie bus saugiai perduoti internetu.

Mes galime atskleisti Jūsų informaciją patikimoms trečiosioms šalims šioje privatumo politikoje apibrėžtais tikslais. Visų trečiųjų šalių reikalaujame imtis tinkamų techninių ir eksploatacinių saugos priemonių, siekiant apsaugoti Jūsų asmens duomenis, vadovaujantis Lietuvos ir ES įstatymais dėl duomenų apsaugos taisyklių.

Tarptautinis duomenų perdavimas

GPAVC  vykdo verslą tik Lietuvos teritorijoje. Paslaugas galime teikti ir kaimyninių šalių piliečiams – Latvijos Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, bei Lietuvos įmonių, kurios įsiveža darbuotojus įstatymų nustatyta tvarka, užsieniečiams. Norėdami įteisinti duomenų perdavimą už EEE ribų naudojamės standartinėmis priemonėmis pagal ES įstatymus.

Dalinimasis Jūsų asmens duomenimis

Jūsų asmens duomenimis galime pasidalinti su Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), su Jūsų darbdaviu ir Jūsų mokymo įstaiga.

Taip pat galime pasidalinti Jūsų asmens duomenimis su šiomis trečiosiomis šalimis šioje privatumo politikoje aprašytais tikslais:

 • Su valdžios institucijomis, teisėsaugos organais;
 • Su kredito ir debeto kortelių kompanijomis, kurios mums padeda apdoroti Jūsų mokėjimus, apsaugoti nuo sukčiavimo, dėl ko gali reikėti informacijos apie Jūsų naudojamą mokėjimo metodą ir paslaugos užsakymą mokėjimui apdoroti arba užtikrinti Jūsų mokėjimo sandorio saugumą;
 • Su teisiniais ir kitais profesionaliais patarėjais, teismais ir teisėsaugos organais;

„GPAVC“ registracijos skiltis

Visi registracijos metu surinkti duomenys bus apdorojami vadovaujantis šia privatumo politika.

Žinome, kaip svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių, siekiant apsaugoti vaikų privatumą ir užtikrinti jų saugumą. Sužinoję apie jaunesnio nei 16 metų amžiaus vaiko pateiktus duomenis, nedelsdami juos ištrinsime.

Kad ištrintume, pakeistume Jūsų asmens duomenis, parašykite mums el. būdu ar raštu.

Įsidėmėkite, kad visiems mūsų renkamiems asmens duomenims, kuriuos renkame sudarydami   sutartį arba įgyvendindami jos sąlygas ar dėl to, kad turime juridinių įsipareigojimų juos apdoroti, taikomi bendrieji saugojimo laikotarpiai.

Slapukai ir svetainės stebėjimas

GPAVC svetainėje naudojami slapukai, leidžiantys patobulinti jums teikiamas paslaugas bei užtikrinti tam tikras funkcijas, kurios jums gali pasirodyti naudingos.

Slapukai – tai mažos tekstinės rinkmenos, kurios iš interneto naršyklės perduodamos į jūsų kompiuterio kietąjį diską ir padeda mums atpažinti jūsų naršyklę bei sekti interneto svetainės lankytojus. Tokiu būdu sužinome, kurie produktai ir paslaugos geriausiai atitinka mūsų klientų poreikius. Slapukuose saugoma jūsų kontaktinė ir kita informacija padeda mums atpažinti jūsų kompiuterį, kai naršote po GPAVC interneto svetainę. Dauguma interneto naršyklių automatiškai priima slapukus, tačiau, jei pageidaujate, šiuos naršyklės nustatymus galite keisti priimdami, atmesdami ir ištrindami slapukus. Daugumoje naršyklių paspaudę pagalbos mygtuką įrankių juostoje sužinosite, kaip nustatyti naršyklę, kad ši daugiau nepriimtų slapukų, kaip gauti pranešimus, kai naršyklėje aptinkamas naujas slapukas, bei kaip išjungti visus slapukus. Jei pasirinksite šiuos nustatymus pakeisti, galite pamatyti, kad kai kurios funkcijos neveiks kaip tikėtasi. Mūsų naudojami slapukai nepasiekia jokios jūsų kompiuteryje saugomos informacijos.

Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos blokuoti rasite interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org.

Šie slapukai yra būtini, kad svetainė tinkamai veiktų ir todėl jų mūsų sistemoje išjungti negalima. Be šių slapukų neveiks įvairios svetainės funkcijos, pavyzdžiui, registracija, formų pildymas ir kitos. Galite pasirinkti, kad naršyklė praneštų pastebėjus tokius slapukus ir juos blokuotų, tačiau tuomet mūsų svetainė veiks netinkamai. Šiuose slapukuose nesaugoma jokia asmeniškai identifikuojama informacija.

Duomenų apsaugos atsakomybė už šių priežiūrą įmonės viduje

Už šios politikos laikymąsi atsakingas GPAVC darbuotojas tiesiogiai apdorojęs asmens  duomenis. Visi GPAVC darbuotojai yra ir bus apmokyti ir supažindinti su šia politika.

Jūsų duomenų apsaugos teisės

Esant tam tikroms aplinkybėms, pagal įstatymą turite teisę:

Prašyti informacijos apie tai, ar mes laikome Jūsų asmens duomenis ir, jei laikome, kokia tai informacija ir kodėl ją laikome / ją naudojame.                

Paprašyti pakoreguoti mūsų apie Jus turimus asmens duomenis. Tokiu būdu galite paprašyti pataisyti bet kokią nepilną ar netikslią informaciją apie Jus.

Paprašyti ištrinti Jūsų asmens duomenis. Tokiu būdu galite mūsų paprašyti ištrinti arba pašalinti tokius asmens duomenis, kuriuos mums toliau apdoroti nėra jokios pagrįstos priežasties. Taip pat turite teisę mūsų paprašyti ištrinti arba pašalinti Jūsų asmens duomenis, kuriuose pareiškėte teisę paprieštarauti tokius duomenis apdoroti (žr. toliau).

Paprieštarauti Jūsų asmens duomenų apdorojimui, kai remiamės teisėtu (ar trečiosios šalies) interesu ir kai yra tam tikras Jūsų konkrečios situacijos aspektas, dėl kurio norite prieštarauti duomenų apdorojimui šiuo pagrindu. Taip pat turite teisę prieštarauti tam, kur apdorojame Jūsų asmens duomenis tiesioginės rinkodaros tikslais.

Paprašyti apriboti Jūsų asmens duomenų apdorojimą. Tokiu būdu galite mūsų paprašyti nutraukti Jūsų asmens duomenų apdorojimą, pvz., jei norite, kad nustatytume jų tikslumą ar jų apdorojimo priežastį.

Paprašyti perduoti Jūsų asmens duomenis elektronine ar struktūrizuota forma Jums ar kitai šaliai (paprastai vadinamai teise į „duomenų perkeliamumą“). Tokiu būdu galite iš mūsų pasiimti savo duomenis elektroniniu būdu naudojamu formatu ir turėti galimybę duoti savo duomenis kitai šaliai elektroniniu būdu naudojamu formatu.

Atsiimti sutikimą. Ribotomis aplinkybėmis, kai galbūt pateikėte savo sutikimą rinkti, apdoroti ir perduoti savo asmens duomenis konkrečiu tikslu, turite teisę bet kuriuo metu atsiimti savo sutikimą konkrečiam apdorojimui. Gavę perspėjimą, kad atsiėmėte savo sutikimą, daugiau nebeapdorosime Jūsų informacijos tuo tikslu ar tikslais, dėl kurių iš pradžių davėte sutikimą, nebent turėtume kitą juridinį pagrindą tai padaryti pagal įstatymus.

Jei norite pasinaudoti šiomis teisėmis, prašome pateikti prašymą internetu arba kreipdamiesi į mus paštu, internetinėje svetainėje nurodytu adresu.

Jums nereikės mokėti jokio mokesčio, kad gautumėte informaciją apie savo asmens duomenis (arba pasinaudoti bet kuria kita teise). Tačiau mes galime skirti tam tikrą protingą mokestį, jei Jūsų prašymas nebus aiškiai pagrįstas ar perdėtas. Kitu atveju galime atsisakyti patenkinti užklausą esant tokioms aplinkybėms.

Mums gali prireikti paprašyti tam tikros informacijos iš Jūsų, kad padėtumėte mums patvirtinti Jūsų tapatybę ir užtikrinti Jūsų teisę prieigai prie tokios informacijos (arba pasinaudoti bet kuriomis kitomis Jūsų teisėmis). Tai dar viena tinkama saugos priemonė, užtikrinanti, kad asmens duomenys nebus atskleisti jokiam asmeniui, turinčiam teisę juos gauti.

Privatumo politikos pakeitimai

Mūsų privatumo politika retkarčiais gali keistis, o bet kokie patvirtinimo pakeitimai Jums bus perduoti el. paštu ar perspėjimu mūsų interneto svetainėje.

© 2024 gpavc.lt Privatumo politika